Światowa premiera Giovanniego Francesca Aneria, już 18 maja!

W dniu 18 maja odbędzie się światowa premiera mszy Giovanniego Francesca Aneria, włoskiego kompozytora związanego z ośrodkiem rzymskim, który pod koniec życia przebywał na dworze Zygmunta III Wazy w Warszawie. Utwór zabrzmi podczas łacińskiej liturgii, która rozpocznie się o godz. 19.15 w krakowskim kościele św. Krzyża. Dzieło Aneria zostanie wykonane przez wokalistów OCTAVA Ensemble - grupę uznana przez z krytyków za jeden z najciekawszych zespołów wokalnych młodego pokolenia.

Wydarzenie poprzedzi prezentacja (godz. 18.30 w sali nr 3 Instytutu Muzykologii UJ) dotycząca życia i twórczości kompozytora, poprowadzona przez mgr Różę Różańską, studentkę Muzykologii i doktorantkę na WZiKS UJ, która jest autorką transkrypcji utworu na współczesną notację muzyczną.

Wydarzenie objął patronatem Wydział Historyczny UJ, projekt Polski Ośrodek Naukowy UJ w Londynie, Towarzystwo Doktorantów UJ, Koło Naukowe Studentów Muzykologii UJ oraz portal Polska Muza.

Organizatorzy serdecznie zapraszają!